Sníh zasypal rovinky, slyš lednové novinky!

Sníh zasypal rovinky, slyš lednové novinky!

V lednovém článku se ohlédneme za koncem GQ Pokerové Extraligy 2023, dále se podíváme na lednové turnaje a na nejlepší prosincové dobrodruhy Pokladu Harrisona Folda.

 

Mnohé z vedených témat jsme probírali již zkraje ledna v Zlatých kvéčkách, kde je zachycena i atmosféra z finále GQ Pokerové Extraligy 2023, což můžete zhlédnout zde:

 

 

 

GQ Pokerová Extraliga

V pátek 22. 12. se v prostorách Casina Golden Queen sešla finálová osmička Pokerové Extraligy, aby si to v dohrávce rozdala o trofej a celkovou sumu 80.000 Kč! Ač bylo na ITM pozicích všech osm hráčů, nikdo se nechtěl loučit ukvapenou chybou, proto trvalo téměř dvě hodiny, než vypadl jako první Štefan Mital, jehož dojmy najdete také v aktuálních Zlatých kvéčkách! Následně došel stack žetonů i Radku Částkovi, Vrathovi a Luboši Gašíkovi. V tu chvíli držel Petr Němec polovinu všech žetonů a tři hráči na shortstacku se cukali přes hodinu, než na sebe vzal hrdinné vypadnutí Pink Panter. Následovaly šťastné momenty Zbyňuella Zejdiniho, po kterých se všichni tři zbývající hráči sešli na v podstatě stejném počtu žetonů. Když pak Petr Navrátil na flopu 7-5-7 all-inem  nevyfoldoval Zbyňuellův trips sedmiček, zbývající duo se dohodlo na ICM dealu. V dohrávce o trofej Petr Němec sice vyrovnal pozice a tím své šance, další štastná vlna však přisoudila trofej Zbyňuellovi Zejdinimu!

 

 

Zbyňuello Zejdini J-6 a Petr Němec

 

 

 

Lednové turnaje

Datum boje o největší garanci v měsíci – 150.000 Kč –  se shoduje s posledním lednovým dnem! Ve středu 31. 1. od 19:00 si o „sto páďo“ zahrajete za pouhých 800+200 Kč! Jedná se o turnaj s multi re-entry, ovšem vysoký startovní stack 40.000 chipů skýtá velkou šanci po re-entry nemuset sáhnout.

 

Již v pátek 19. 1. je na pořadu večera turnaj GQ s buy-inem 1.000+200 Kč o 120.000 Kč! I tento turnaj je vypsán jako multi-reentry, hráčům je k dispozici startovní stack dokonce 50.000 žetonů!

 

Nově se v lednu budou suckovat esa i o dvou sobotách! Příznivci menších buy-inů jistě přivítají dva turnaje označené názvem GQ Pokermania, kdy se za pouhých 200 Kč bude hrát o 30.000 Kč v sobotu 20. 1. a za 300 Kč o 50.000 Kč v sobotu 27. 1.!

 

Poklad Harrisona Folda

V lednu se každý čtvrtek uskuteční turnaje v Casinu Černigov, leč bez záštity série Pokladu Harrisona Folda. Přesto věříme, že legendární série si brzy vrátí. Podívejme se alespoň na poslední vítěze PHF, tedy ty prosincové!

 

Bonus 20.000 Kč si rozdělilo sedm hráčů. Zhruba 56 let a 8 měsíců (nebo kolik mu vlastně je) čekal na vítězství v tabulce PHF Lukáš Hejný, než se mu to v listopadu podařilo, ovšem Lukáš zůstal při chuti a na jackpot si sáhl i v prosinci! Neskutečný progres a zákulisím jde šeptanda, že se Lukáš dočkal již prvních žádostí o autogram jako pokerová celebrita, nikoliv jen u úřednických lejster, jak tomu bývalo doposud! Držíme pěsti, ať si formu přenese i do Pokerové Extraligy!

 

Mezi vítěznou sedmičkou nesmějí chybět ani stálice Martin Škroch a Martin Marcaník, dále se k bonusu probojala i část pardubické ekipy reprezentovaná Babákem a Makem Saukou, do výherní listiny se zapsal také Tomáš Motyčka a po velkém drama se štěstěna usmála i na Corrada Nemetha, který potřeboval v posledním turnaji skončit nejhůře osmnáctý a skončil přesně nejhůře osmnáctý! Tutéž kvótu potřeboval dobýt i Lukáš Roček, 16. místo by úsměv na líci vykouzlilo Dejvákovi, mohutným finišem se snažil prodrat do elitní skupinky i Zbyňuello Zejdini, leč všichni posledně jmenovaní a tučně neoznačeni – ostrouhali! Bold si tedy nezaslouží!

 

 

Vpravo na archivním fotu Lukáš Hejný – back to back ve výherní družině Pokladu Harrisona Folda!
Vlevo Jaromír Kabele